Замість передмови.

  Створюючи свій сайт, я ніколи не думав, що, розповідаючи про історію Полтави, мені доведеться свої розповіді про місто, впритул переплітати з історією життя її жителів, як відомих, так і мало відомих, забутих історією і людьми. Тому, через певний час, мною був відкритий не тільки новий, додатковий розділ про знаменитих осіб, пов'язаних з містом, але і створений новий, у якому Ви зможете прочитати про дуже, на мій погляд, цікаві дослідження, як мої, так і інших авторів також захоплених історією міста і долею людей пов'язаних з ним.

  Ідею створення цього розділу я виношував вже давно. А точніше, більше року. Так, відповідаючи на Ваші листи і прохання, які мені часто приходять, я познайомився з прекрасною людиною Тетяною Костянтинівною Забєла. Як і зазвичай все почалося з листування по розшуку історичного коріння і пошуку родичів у Полтаві, а продовжилося тим, що вона надала мені неоціниму, можна навіть сказати, унікальну допомогу в моїй роботі по дослідженню історії міста. Але якби тільки це. Переписуючись з нею, я вийшов на ще одну прекрасну людину Юлію Забєлло. Це виявилася дійсно цікава людина, захоплена дослідженням історії свого роду - великого, і, як виявилося дуже відомого дворянського роду Забєлл, який веде свій початок з давніх часів і виявився насправді тісно пов'язаним долею не тільки з історичним минулим Полтави, але і з долею Пушкіна, Кочубея і інших відомих осіб.

  Але це ще не все. Виявилось, що є людина, небайдужа до історії російських німців, що проживали і нині проживають на території колишньої Російської імперії, потім СРСР, а зараз сучасної Росії і України. Йдеться про Фольмера Володимира Петровича, який у 1991 році створив у Полтаві товариство німців "Відродження", був першим головою обласного товариства, потім очолив німецьку Євангельсько-лютеранську общину у місті Полтава, був головою ради общини потім проповідником і пізніше пастором общини. Який згодом закінчив Теологічну семінарію в Санкт-Петербурзі. Який у 2003 році, за збігом обставин, переїхав до Німеччини на постійне місце проживання. У цьому розділі, з його дозволу, я із задоволенням опублікую уривки з його книги, в частині, що стосуються німецької колонії в Полтаві.

  Ще раз хочу висловити вдячність і свою подяку усім Вам, хто мені пише листи і присилає свої відгуки, тим, хто небайдужий до історії свого краю, хто не забув свого коріння.

  Слідкуйте за змінами...

  Автор сайту.

 • Історія одного будинку

 • Загадки Полтавських Забєлло

 • Шевченко малював домочадців Гоголя?

 • Німці Полтавщини

 • Долі нащадків письменника Панаса Мирного

 • Фотографи Полтави і Полтавської губернії

 • М. Гоголь, дитячі роки у Полтаві (1818-1820 рр.)

 • Полтавські Старицькі - хто вони?

 • Художник Є.Ф. Крендовський. Відоме про невідоме


Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України