Освячення Свято-Успенського собору у Полтаві

  З 20 по 22 травня 2011 року у Полтаві відбулася одна з визначних подій - у нашому місті з візитом перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Метою цього візиту Патріарха стало освячення головного престолу Свято-Успенського кафедрального собору і спілкування з віруючими.

  У Полтаві з'явилися нові вулиці

  Рішенням сесії міської ради від 5 жовтня 2010 року у Полтаві отримали свої назви нові вулиці. Передусім, це стосується індивідуальної забудови в Ленінському районі. Тут з’явилися вулиці Маршала Григорія Кулика, Генерала Буняшина, Володимира Стороженка, Привітна. А у 57-му мікрорайоні південно-західного планувального району новоназваними стали вулиці: Академіка Челомея, Клари Лучко, Івана Козловського, Івана Буніна, Олександра Ковіньки, Журавлина.

  Рішення було прийнято з урахуванням рекомендацій комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища. Управлінню ЖКГ доручено виготовити та встановити покажчики адрес на згаданих вулицях.

  Назви цих вулиць я включив до переліку на своєму сайті. Найближчим часом опублікую інформацію про їх місцеположення на карті міста.

  Чи потрібен Полтаві пам’ятник Мазепі?

  Бронзовий пам'ятник гетьманові України Іванові Мазепі повністю виготовлений і зберігається в Києві на творчо-виробничому комбінаті «Художник». Гранітний постамент також повністю готовий і зберігається на каменеобробному комбінаті «Біличі».

  Причина невстановлення пам'ятника криється лише у протидії міської влади Полтави. Причому, під різними приводами. Спочатку 16 квітня 2009 р. міська рада призупиняє своє рішення про дозвіл на встановлення пам'ятника від 22 серпня 2008 р. на період відзначення 300-річчя Полтавської битви. Але як тільки після того відзначення розпочинаються роботи зі встановлення пам'ятника, терміново 15 липня 2009 року (пік відпусток!) скликається позачергова сесія Полтавської міської ради, яка раптом ухвалює рішення визначити іншого замовника та й взагалі розглянути на черговій сесії Полтавської міськради питання про надання дозволу (?!) на спорудження пам'ятника Іванові Мазепі. А як же рішення сесії від 22 серпня 2008 року? Тобто, своя рука владика: хочу - дозволяю, а хочу -- плюю на синівський порив українців, які прагнуть пошанувати Великого гетьмана!!!

  Фахівці попереджають, що унікальна споруда краєзнавчого музею може загинути через рік...

  Нажаль незадовільне ставлення міської влади до збереження пам'яток архітектури дає свої результати. Нещодавно виникла проблема з підтопленням підземними водами будинку краєзнавчого музею. Причиною цього, як вважають фахівці, є будівництво адміністративного будинку, яке ведеться поруч, і попереджають, що унікальна споруда музею може загинути через рік.

  Пам'ятник Гетьманові України Іванові Мазепі — народним коштом!

  Продовжуються пригоди з встановленням пам'ятника Івану Мазепі у Полтаві. Цим питанням вже почав перейматися і Президент України. В листі на адресу Полтавського міського голови Віктор Ющенко підкреслив, що встановлення в Полтаві пам'ятника Великому гетьману України Мазепі не може ставитися в залежність від особистих смаків конкретних чиновників або партійної тактики. На його думку, це обов'язок міської влади перед общиною і всім українським суспільством. При цьому голова держави зажадав від Матковського особисто, а також від депутатів міської ради прийняти всі заходи з метою швидкого вирішення цього важливого державного питання. Але Полтавський міський голова Андрій Матковський має намір провести дорадчий референдум з вивчення громадської думки щодо встановлення пам'ятника гетьману Івану Мазепі в місті. Про це він заявив в ефірі місцевого каналу. Разом з тим, вважає Матковський, Президент не проінформований про суть питання і "не знає всієї правди". При цьому мер Полтави поклав провину за ситуацію, яка склалася навколо встановлення пам'ятника Мазепі, на обласну державну адміністрацію, яка була замовником будівництва і розпорядником державної субвенції...

  Полтава відсвяткувала 300-річчя Полтавської битви

  27 червня 2009 року Полтава урочисто відзначила 300-річчя Полтавської битви (чомусь Президент України до цієї річниці видав указ про святкування "Збройного виступу Мазепи").

  Понад тисяча людей взяла участь у панахиді біля пам’ятника загиблим козакам та в скорботній хресній ході центральними вулицями Полтави. Окрім українського державно прапора, майоріли прапори з символікою УНП, ВО "Свобода", Руху, Конгресу українських націоналістів, козаків. Присутні на панахиді помолилися за козаків, які загинули на полтавських землях 300 років тому. «Сьогодні ми, як християни, молимося за всіх, хто тут поліг під Полтавою: і за наших українських козаків, і за шведів, і за росіян. Це наш християнський обов’язок. Велика шана і любов гетьману Івану Мазепі!», – сказав організатор заходу, народний депутат Микола Кульчинський...

  Чи збережем ми історію для майбутніх поколінь?

  Збираючи матеріали для сайту, мені доводиться чимало ходити по рідному місту. І я чудово бачу всі зміни які відбуваються. Визнаю, місто молодіє день за днем, змінюється його зовнішність. Ростуть, як гриби, нові багатоповерхівки. Не можу сказати, що вони не мають ніякого вигляду, як ті, які будувалися до 90-х років ХХ сторіччя, але і назвати їх шедеврами архітектури теж. Багатоповерхова коробка є багатоповерхова коробка. Але при цьому мене турбують дві речі. Перша - це те, що чомусь за останні років десять інтенсивно ведеться будівництво таких коробок не тільки на околицях міста, а саме в центральній і історичній частинах міста. Друга - що практично быльша частина населення не має ніякої можливості придбати в них житло. І стоять напівпорожні коробки дивлячись пустими вікнами на місто. Ось і виникає питання: "А кому вони потрібні взагалі і для чого вони будуються?" Але не на цю тему піде моя розповідь...

  Війна з пам'ятниками або кому це треба?

  Хотілося б сказати, що взагалі-то кажучи, цей сайт ніколи не мав політичного забарвлення і я ніколи не писав статті за замовленням якоїсь політичної сили. Але те, що відбувається зараз не може залишити байдужим навіть мене.

  Почну з того, що ще раз хочу нагадати істину про те, що історія розвивається по спіралі, те що відбувається в той або інший період це в якійсь мірі знову те, що повторюється старе тільки в новому розвитку. Ось і те, що відбувається зараз в Україні мені нагадує все одне і теж, що відбувається тут із століття в століття. Все той же переділ майна, землі. Все ту ж боротьбу за владу над людьми і країною з незрозумілими гаслами про свободу і демократію, а також обіцянками якогось блага для народу, який його, мені здається, ніколи не отримає.

  І на всьому цьому, що із століття в століття повторюється фоні, - боротьба з вітряними млинами, тобто з пам'ятниками, будівлями, могилами, храмами, назвами вулиць...

  Відгадайте, що це?

  Ще влітку 2008 року полтавська влада запланувала відновити частину фортеці, яка оточувала стародавнє місто від нападу ворогів. І ось, нарешті, навесні 2009 року на одній з ділянок скінчилося будівництво. Тільки чого?

  Чи то я недостатньо розумію плани наших властей, чи то їм нікому підказати, хоча істориків у нас в місті хоч відбавляй, чи то вони говорять, але їх не слухають, але, в усякому разі, те, що збудовене зовсім не схоже на ті башти і ворота, які стояли колись...


Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України