Вивчаючи документи у Державному архіві Полтавської області, а мені вдалося працювати тільки з документами або копіями, починаючи з Румянцевського перепису 1764-69 років, я прийшов до висновку, що вулиці у місті стали отримувати свої назви з часу споруди фортеці, а це відбулося у кінці XVII на початку XVIII століть. Але ще на протязі довгого часу частина вулиць, особливо на околицях міста залишалася без назв або отримувала свої назви від прізвищ найбільш заможних або відомих людей, що проживали на них.

Йшов час. Полтава розбудовувалась, тому виникали нові вулиці. Старі, при цьому залишалися з колишніми назвами. Перше масове перейменування вулиць міста відбулося у 1896 році, друге - у 1909 році до 200-річчя Полтавської битви. Потім вулиці змінювали свої назви вже після Жовтневої революції 1917 року - у 1920-і роки. Ще декілька перейменувань відбулося вже в післявоєнний час, але, в основному, в ці роки Полтава відроджуючись з руїн, інтенсивно будувалася, при цьому виникали нові вулиці з своїми назвами. Чергова зміна в назвах вулиць відбулася після отримання Україною незалежності в 1990-х роках, воно продовжується і у наш час.

Я буду намагатися публікувати назви вулиць згідно їх історичним назвам в різні історичні періоди. Так само, як і, по можливості, усі історичні об'єкти, що знаходяться на них. Всі фотографії сучасної Полтави - ексклюзивні фото автора. Джерела інформації перераховані в розділі "Зворотний зв'язок з автором" і в кінці кожної статті.

Прошу матеріали, опубліковані тут, так само, як і фото, не дублювати на інших сайтах.

За останнє 20-річчя місто дуже швидко забудовується новими будівлями, особливо його центральна частина. З причини того, що зноситься велика кількість старовинних будівель, спробую хоч щось врятувати на фотознімках і розповісти Вам.

У Полтаві перейменували вулиці.

В рамках виконання закону про декомунізацію 20 травня 2016 року голова Полтавської ОДА Валерій Головко підписав розпорядження щодо перейменування понад 600 вулиць, серед яких і 115 топонімів у Полтаві.

Остаточний список нових назв вулиць було складено, враховуючи побажання громадськості. Свої пропозиції голові ОДА надавала топонімічна група під керівництвом Юліана Матвійчука, громадська ініціатива «Твоя вулиця — твоя назва» Андрія Матковського та інші фахівці (правда, на мій погляд, дещо незрозумілими є мотиви з котрих названо майже половина вулиць).
З цього приводу сам голова Полтавської ОДА говорить, що ми маємо шанувати тих, хто був важливим для усвідомлення українців нацією:
- У Полтаві тепер з’являться вулиці Січових Стрільців, Революції Гідності, Небесної Сотні, Героїв АТО, Волонтерська. Полтавці також ходитимуть вулицями, названими іменами видатних представників української культури, наприклад, художниці Катерини Білокур, письменників Павла Загребельного, Євгена Сверстюка, Василя Барки та багатьох інших. Це ті, хто формували українську ідентичність і нашу культуру.

Окрім вулиць, у Полтаві змінили назву і два райони. Відтепер Октябрський район отримав назву Шевченківський, а Ленінський район перейменували на Подільський. Також були перейменовані два парки: Парк Воїнів-інтернаціоналістів тепер називається парк Воїнів-Афганців, а парк Ленінського комсомолу — парк Студентський.
Повний список назв перейменованих вулиць Полтави читайте тут: "СПИСОК НАЗВ ПЕРЕЙМЕНОВАНИХ ВУЛИЦЬ ПОЛТАВИ"


Вулиця Панянка

Вулиця Ватутіна

Вулиця Остапа Вишні

Вулиця Гагаріна

Вулиця Глібова

Вулиця Горького

Вулиця Гребінки

Вулиця Р. Кириченко

Вулиця Довженка

Вулиця Докучаєва

Вулиця Ярошенка

провулок Госпітальний

Вулиця Зигіна

Вулиця Кагамлика

Вулиця Івана Мазепи

провулок Капельгородського

провулок О.Кобилянської

Вулиця Верховинця

Вулиця Шведська могила

провулок Позена

Вулиця Воскресенський узвіз

Вулиця С. Сапіго

провулок Старицького

Вулиця Тобілевича

Вулиця Богдана Хмельницького

Колонія

Дублянщина

Браїлки

Кобищани

Павленки

Рогізна

Лісок

Сторінки <<  попередня  наступна  >>
1 2 3 4

Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України