Продовжуються пригоди з встановленням пам'ятника Івану Мазепі у Полтаві. Цим питанням вже почав перейматися і Президент України. В листі на адресу Полтавського міського голови Віктор Ющенко підкреслив, що встановлення в Полтаві пам'ятника Великому гетьману України Мазепі не може ставитися в залежність від особистих смаків конкретних чиновників або партійної тактики. На його думку, це обов'язок міської влади перед общиною і всім українським суспільством. При цьому голова держави зажадав від Матковського особисто, а також від депутатів міської ради прийняти всі заходи з метою швидкого вирішення цього важливого державного питання. Але Полтавський міський голова Андрій Матковський має намір провести дорадчий референдум з вивчення громадської думки щодо встановлення пам'ятника гетьману Івану Мазепі в місті. Про це він заявив в ефірі місцевого каналу. Разом з тим, вважає Матковський, Президент не проінформований про суть питання і "не знає всієї правди". При цьому мер Полтави поклав провину за ситуацію, яка склалася навколо встановлення пам'ятника Мазепі, на обласну державну адміністрацію, яка була замовником будівництва і розпорядником державної субвенції.

  Нагадаю, що 14 липня на Соборному майдані розпочалися роботи по підготовці майданчика для його спорудження, робітникам почали перешкоджати… А 15 липня на позачерговій сесії мер міста Матковський спробував або взагалі поховати ідею спорудження пам’ятника. На сесії ухвалене рішення, зміст якого абсолютно непоясненний. Першим пунктом там чомусь знову погодили уже давно погоджене місце розташування пам’ятника Мазепі на Соборному майдані. А другим пунктом міськвиконком зобов’язали «вирішити питання щодо визначення замовника та підготувати проект рішення на розгляд чергової сесії Полтавської міської ради про надання дозволу на спорудження пам’ятника гетьманові України Іванові Мазепі». Це при тому, що вже раніше були надані всі дозволи і пам’ятник виготовлений, потрібно лише підготувати майданчик для його встановлення.

  Пам’ятник мав бути відкритий до 27 червня, у загальному контексті відзначення 300-річчя так званого "виступу гетьмана Івана Мазепи". Але було вирішено, що це не буде доцільним і тому було погоджене рішення відкрити пам’ятник на День Незалежності. Тепер це питання відкладене на невідомий термін.

  Це буде сидяча фігура висотою три метри, загальна ж висота композиції з гранітним постаментом — шість з половиною метрів. У правій руці Мазепа тримає булаву — символ влади, а у лівій — сувій — символ його державницької та культурної діяльності. Верхню частину гранітного постаменту, що за обрисами нагадує дзвін, огортатиме так званий бронзовий «пояс». Спереду на ньому буде герб Мазепи, а позаду його вислів: «Нехай вічна буде слава, же през шаблю маєм права!».

  Неподалік скульптурної композиції буде розташовано дві кам’яні брили з іменами людей, які зробили пожертву на пам’ятник.

  Нагадаємо, що після відмови облради від фінансування монумента з держбюджету кошти на пам’ятник Мазепі з подачі народного депутата Миколи Кульчинського збирають усім миром. На 9 вересня 2009 року зібрано коштів 1 104 336, 20 гривень. Загалом же вартість пам’ятника — 1 мільйон 824 тисячі. За словами ініціаторів встановлення пам'ятника залишилось зібрати ще 274 тисячі гривень. У ініціаторів ідеї постановки пам'ятника є надія, що до кінця терміну установки сума буде зібрана. Зараз збір коштів продовжується...

  Кошти на цю справу організатори ініциативи просять надсилати на рахунок: р/р 26005710001231, банк отримувач: Харківська обласна філія АКБ "Укрсоцбанк", МФО 351016, код ЄДРПОУ банку 22527966, "Благодійна пожертва на будівництво пам'ятника Іванові Мазепі у Полтаві".

  Автор сайту. Вересень 2009 р.

 • Більш детальну інформацію про проблеми з встановленням пам'ятника читайте тут: ПООТ "Просвіта"

Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України