Ще влітку 2008 року полтавська влада запланувала відновити частину фортеці, яка оточувала стародавнє місто від нападу ворогів. І ось, нарешті, навесні 2009 року на одній з ділянок скінчилося будівництво. Тільки чого?

    Чи то я недостатньо розумію плани наших властей, чи то їм нікому підказати, хоча істориків у нас в місті хоч відбавляй, чи то вони говорять, але їх не слухають, але, в усякому разі, те, що вже збудовано зовсім не схоже на ті башти і ворота, які стояли колись. Достатньо хоч би деяким прочитати книгу Н.П. Крадіна «Російська дерев'яна оборонна архітектура» М., 1988. щоб зрозуміти, що те, що збудовано ні по своєму вигляду, ні по величині зовсім не нагадує ті башти, які будувалися у ХVII і XVIII століттях. По-друге, ніяких подібних мостків до башт і воріт, подібних тій, що вже побудована, не підводили.

    Тобто на тому, що вже побудоване, можна сміливо написати: «Оглядовий дерев'яний майданчик, виконаний за проектом «Батьків міста» до 300-річчя Полтавської битви» або, як нині у нас в Україні це називають «збройного виступу Мазепи».

    На жаль і тому, що побудоване полтавці вже встигли знайти застосування. Завдяки тому, що поряд знаходиться ресторан, ця споруда перетворилася на місце для розпивання спиртних напоїв і збору сміття. А на дерев'яних стінах споруди вже з'явилася величезна кількість автографів тих, у кого сверблять руки хоч де-небудь залишити або своє ім'я або нецензурний напис. Добре хоч що нижня частина башти закрита, а то наші співгромадяни знайшли б, як і цю частину башти використовувати в своїх цілях...

    Автор сайту. Травень 2009 р.


Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України