З 20 по 22 травня 2011 року у Полтаві відбулася одна з визначних подій - у нашому місті з візитом перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Метою цього візиту Патріарха стало освячення головного престолу Свято-Успенського кафедрального собору і спілкування з віруючими.

    Візит розпочався 20 травня з освячення новозбудованої дзвіниці Свято-Покровського храму в мікрорайоні Сади-2. З 20 на 21 травня Владика, разом з керуючим Полтавською єпархією єпископом Федором, єпископами з 14 областей та іншим духовенством, провів всенічне богослужіння в Свято-Успенському соборі.
    Треба нагадати, що сам храм було відбудовано ще у 2005 році, але для завершення робіт по внутрішньому облаштуванню храму не вистачило коштів. Тому усы цы роки за рахунок добровільних пожертв велися внутрішні роботи, щоб Успенський собор міг приймати парафіян і тих, хто знайшов дорогу до Господа. Весь цей час люди допомагали як могли: не тільки кошти, але й подарували деякі ікони. Що ж до образів в іконостасі, то зараз там розміщені надруковані на полотні копії старовинних ікон виконаних у стилі українського бароко. Згодом їх замінять на написані спеціально для цього собору. В перспективі - облаштування царських воріт та розпис храму, але головне - храм вже буде діючим (!).

    Вранці 21 травня біля собору зібралося по моїм підрахункам до 1000 парафіян, щоб бути присутніми на цій визначній для єпархії та міста події. О 9 годині ранку почалося освячення головного престолу Свято-Успенського собору. Завдяки відсутності Царських воріт дійство, яке розгорталося у вівтарі, могли бачити всі присутні. Відбулася хресна хода та освячення самої будівлі храму, божественна літургія, висвячення одного зі священиків у диякони, причастя духовенства й вірян та проповідь Патріарха. У цій проповіді Владика нагадав людям історію храму та закликав жити з вірою та любов’ю в серці. Усе дійство тривало близько 3,5 години.
    Також за участь у відбудові собору Святійший Філарет відзначив нагородами Української Православної Церкви Київського Патріархату будівельників і спонсорів. Серед них : гендиректор ВАТ «Полтаватрансбуд» Олексій Ландар, заступник директора ДПІ «Міськбудпроект» Борис Петтер, прораб ВГФ СПМК-516 ЛТД Іван Боровик, настоятель собору протоієрей Микола Храпач, Валерій та Валентина Асадчеви.

    Автор сайту. Травень 2011 р.

Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України