"Щиро дякую полтавцям, які підтримали мою попередню петицію №652 від 18.04.2022 р., опубліковану на сайті Полтавської міської ради, та ще раз звертаюсь до тих, хто промовчав, і членів полтавської міської ради!
  Прошу не руйнувати історичне минуле нашого міста тільки тому, що члени однієї спілки зі своїм "однобоким" поглядом на історію, набрали потрібну кількість голосів, щоб докорінно змінити зовнішність міста з населенням 300 тис. чол.
  Моя петиція знову стосується руйнації історичних пам'яток Полтави.

  Пропоную дещо подискутувати. Давайте підійдемо до цього питання спочатку з естетичної точки зору. Почнемо з Пам'ятника слави, що знаходиться в центрі міста і є одним з його символів. Дозвольте запитати: "Що ви уявляєте собі на його місці? Ще один чудернацький флагшток? Чи порожнє місце?"

  Ви уявляєте собі, як розібрати такий пам'ятник? Мабуть, що ні! Я думаю, що доведеться його підірвати. У результаті цього ні про яке перенесення мови йти вже не буде. Може, щось кудись і перенесуть, але це не буде той монумент, який був однією з головних прикрас міста. Бронзові гармати і барельєфи разом з орлом підуть в металобрухт, і хтось на цьому гарно нагріє руки (як і на кованому паркані, який було кілька років тому поставлено навколо пам'ятника, а згодом, мабуть, поїхав комусь на дачу, а кошти списані). Така ж доля чекає і на інші пам'ятники.
  Свою позицію з приводу пам'ятників Зигіну і Ватутіну я вже висловлював у попередній петиції.

  Тепер розглянемо з економічної точки зору.
  Ніхто з тих, хто подавав петицію, щоб зруйнувати пам'ятники, і її підтримав, навіть не замислився над тим, які і звідки будуть затрачені на це кошти. А навіщо? Вони думають, що то будуть гроші не з власної кишені. Помиляються! Можу вас розчарувати: в тому числі і з вашої. Замість того, щоб покласти на вашій вулиці асфальт, чи обладнати зупинки, чи поставити нове освітлення і т.ін. І це буде відбуватися в той час, коли Україну чекає важке відновлення після війни.
  Чи замислювалися ви, сидячи в тиші й ігноруючи виття сирен, яка кількість людей зараз без даху над головою? Ви задумувалися над тим, що треба буде відновлювати економіку, відбудовувати інші міста і підприємства? А де на це все взяти кошти? Ви думаєте Європа і Америка допоможе, чи "рашка" заплатить репарації? Не все так просто, як вам кажуть!!!
  Як добре, що у вас не свистять зараз кулі і снаряди над головою, не лунають вибухи бомб і ракет, не гинуть (не дай боже!) під "рашиським" вогнем ваші діти і рідні.
  А вас турбує війна з мовчазними пам'ятниками!!!

  Хочу кілька слів сказати і на адресу міської влади. Ви, "керівники міста", подумали про те, що буде з Полтавою після її "деісторизації"?
  Знаю, що деякі з вас погано в школі вчили математику. Є така цікава і прибуткова галузь, як туризм. Тільки вся справа в тому, що для того, щоб турист приїхав подивитися на ваше місто і витратив свої кошти, даючи прибуток міській громаді, його треба зацікавити! А чим ви його привабите, позносивши всі історичні пам'ятки? Чи ви думаєте тим, що за останніх 10 років набудували, "зґвалтувавши" центральну частину міста?
  Вже багато років поспіль викликають почуття образи, як у полтавців, так і у наших гостей, руїни колишнього кадетського корпусу в центрі нашого міста, а кілька років тому до них приєдналися і руїни колишнього будинку дворянського зібрання!
  Люди! Вам не соромно за своє місто?!
  Я сподіваюся, після війни міська влада нарешті ці руїни прибере та збудує на їх місці сучасні офісні або торговельно-розважальні центри. І чому мене вже нічим не здивувати?
  Зменшиться потік туристів - зменшиться й надходження в міський бюджет!!! Туристи не приїдуть до нашого міста, щоб подивитися на те, що ви вже набудували!
  І ще хотів би сказати, що чомусь ті, хто вносив пропозиції, аби розпрощатися з колишнім імперським минулим, забули про "совєцький період" і його пам'ятники!
  Якщо виходити з їхньої пропозицій вилучити пам'ять про все імперське і російське, то, наприклад, для чого тепер у нашому місті потрібен імперський комплекс перемоги радянського союзу над фашистською Німеччиною? Треба знести цей меморіал з вічним вогнем, який чомусь ще досі палає в 5-кутній радянській зірці - символі більшовицької імперії леніна-сталіна. А яка буде для міста економія витрат за газ!!! Це ж стосується і вічного вогню і пам'ятника у колишньому військовому містечку по вул. П.Юрченка. А ще є імперський пам'ятник на вул. 23 вересня. Крім того, на полі Полтавської битви треба знести могилу російським воїнам і Ротонду примирення 3-х народів. До речі, названа в народі "Біла альтанка" на Соборній площі, насправді має офіційну назву "Ротонди дружби (українського і російського) народів".

  Ось ми, нарешті, дійшли і до пам'ятників відомим особистостям. Хочу спитати: "Чому треба знести пам'ятник полковнику О.Келіну та захисникам Полтави, які обороняли місто від шведських загарбників?" Так, так! Шведи дійсно вели тоді загарбницьку війну! Чому забули про пам'ятник царському генералу О.Д.Бутовському, а меморіальну дошку генералу І.Ф.Паскевичу пошкодили! А хто забув, що І.Котляревський теж служив у царській армії. Чому треба прибрати пам'ятник О.Пушкіну, а стосовно пам'ятника-могили "руському" письменнику В.Короленко мовчимо!
  Як вам поворот?!!! А чому б і ні? Якщо боротися з імперським минулим в стилі деяких організацій, які наразі мусолять ці питання, то вже до кінця, а то якось не чесно виходить... Якщо голосує організація, то всіма своїми членами, ще й родичів і знайомих долучають. А де ж наші відомі полтавські краєзнавці зі званнями та посадами? Агов! Мовчите? Чи може всі повтікали? Чи вас доля міста не цікавить?

  До речі, за мою пропозицію проголосувало б і більше людей, але влада зробила процес реєстрації для голосування, настільки складним, що навіть я затратив доволі багато часу, щоб зареєструватись на сайті міської ради.

  Тепер з приводу пам'ятника "герою України" Іванові Мазепі.
  Так от, я за те, щоб знести і цей пам'ятник. Я міг би тут навести багато цитат з книжки першого президента України М.С.Грушевського (який, до речі, був не ким-небудь, а видатним істориком свого часу). Я сподіваюся, ніхто не буде заперечувати його обізнаності і звинувачувати в упередженості?
  Так от - хто такий Мазепа (згідно з працями М. Грушевського)?
  В першу чергу, розпусник малолітніх, який будучи хрещеним батьком, у віці 60 років, займався розпустою зі своєю неповнолітньою хресницею. Для того, щоб не заважав її батько - його друг, В.Л.Кочубей, Мазепа обмовив його перед руським царем Петром, за наказом якого, Кочубея і було страчено.
  Почитайте, скільки підлості і зради було в цій людині. Таким же чином він зрадив гетьмана Івана Самойловича, а потім і самого Петра! Все це він робив не заради України і її народу, бо сам цей народ зневажав і вбивав, а заради влади і грошей, як це роблять нині деякі політики і тирани. Ось така вона, правдива, а не вихолощена історія.

  На довершення, кілька слів про назви вулиць.
  Я завжди був проти того, щоб давати вулицям чиїсь імена або присвячувати якимсь датам. Коли було попереднє перейменування вулиць, мені довелось з цікавістю спостерігати боротьбу інтересів кількох кланів, які "проштовхували" свої назви і імена "достойних особистостей", я думаю, що все повториться знову - нічого ж не змінилось!
  До речі, як тепер бути з нещодавно названою вулицею "Героїв АТО"? АТО вже нема, воно з 24 лютого перетворилося на Вітчизняну війну!!! До речі, що влада збирається робити з інтерактивним пам'ятником воїнам АТО? Це вже не пам'ятник, а ганебна пародія на пам'ять тих, хто загинув за незалежність нашої держави! Це все на що сподобилась влада міста! Я сподіваюсь, що майбутній пам'ятник тим, хто поклав своє життя за нашу державу і народ, не буде таким же жалюгідним!!!
  І останнє. Перед війною довелося зіткнутися з переоформленням документів на право власності у зв'язку з колишнім перейменуванням вулиці. Полтавці, готуйте кошти, бо комусь кортить перейменувати саме вашу вулицю!

  Шановні небайдужі полтавці!
  Я дуже люблю своє рідне місто з його індивідуальним, неповторним обличчям і історією (яку по краплинці намагаюся відновити). Дуже не хочу, щоб завдяки чиїмось особистим забаганкам, воно перетворилось в сіру масу хаотичних, безликих забудов, особливо в його історичній і центральній частині (що зараз поступово, рік за роком і відбувається). Нажаль, цим процесом керують люди, далекі від історії, яких зовсім не цікавить ні минуле, ні майбутнє, а тільки свої особисті інтереси, земля і гроші - багато грошей!
  Хочу після війни ходити вулицями свого рідного міста, не зруйнованого ні "рашистами", ні самими ж полтавцями, насолоджуючись його унікальністю і красою, вдихаючи повітря історичного минулого, а не дивитися на громаддя різнокольорових коробок і купу припаркованих біля них машин!

  З повагою, краєзнавець, письменник, автор сайту "Полтава історична" Бояренцев С.М."

  10.06.2022 року на сайт Полтавської міської ради мною було зроблено спробу розмістити петицію на захист нашого рідного міста від огульного знесення пам'ятників, повязаних з минулим. Згідно петиції № 648 щодо "дерусифікації" Полтави, яка набрала більше 400 голосів, під категорію руйнації пам'ятників, пов'язаних з імперським та "совєтським" минулим нашого міста, можна підвести будьяку пам'ятку минулого.
  Свої думки з цього приводу я і намагався донести до небайдужих полтавців та депутатів міської ради, але... Ох вже це "але", - отримав відповідь, яку пропоную вашій увазі:  Тобто, виходячи з цього документу, депутатська комісія міської ради має право заборонити демократичне висловлювання незручної для влади думки. Читаємо ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до Закону України про звернення громадян щодо електронного звернення та електронної петиції" від 2 липня 2015 року № 577-VIII. Тут ні про яку цензуру місцевими комісіями по етиці при розміщенні петицій, мови взагалі немає.
  Єдине, що в Розділі II доповнення в статті 23-1 сказано:
  "Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
  У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам, оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення (тобто до 2 діб)".
  На відміну від тих, хто пропонує все зруйнувати, в своїй петиції я навпаки прошу зберегти наше місто і його історичне минуле, а як про це минуле згодом розповідати - то вже інша справа!
  Напрошується висновок, що рішеннями міської ради порушується закон і вводиться цензура не незручні для місцевих "князьків" петиції. Може хто й не був би згоден з моєю думкою, це показало б голосування мешканців міста, але вагомої (згідно закону) причини її неопублікування нема!
  Доречі, з моменту публікації, я очікував 12 днів, а відповіді так і не отримав. Ось так ми в Полтаві прямуємо до Європи! Нижче публікую текст своєї петиції. Вона велика й аргументована. Прошу дочитати її до кінця.
  І наостанок стосовно перейменування вулиць - існує незалежна комісія краєзнавців, але боюсь, що її знову не почують.

  З повагою, автор сайту Бояренцев Сергій. Червень 2022 р.


Наші друзі :

Українська-Мегашара.нет - портал для всієї України